Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu

Štandardné moduly systému MODULUS CMS

Modulus CMS je komplexné riešenie posúvajúce funkčnosť dnešných CMS systémov na novú úroveň. Rozdiel od ostatných systémov je v spôsobe a voľnosti tvorby obsahu.

Modulus CMS vďaka technológii Drag and Drop (potiahni a pusti) umožňuje si obsah vyskladať podľa vlastnej potreby z dostupných modulov (widgetov). Vďaka veľkému počtu widgetov si dokážete vyskladať štruktúru webu spĺňajúcu aj vaše najzložitejšie potreby.

 

Text a obrázky

Vďaka modulu text a obrázky viete na ľubovoľných miestach stránky vkladať texty, obrázky, tabuľky, flash a iný obsah. Vďaka WYSIWYG (skratka What you see is what you get - Čo vidíš to dostaneš) editoru môžete vkladať tabuľky, odstavce, farebné titulky, hrubé texty či vkladať odkazy... jednoducho všetko na čo ste zvyknutí v textových editoroch na PC. Už pri vytváraní obsahu vidíte v akej podobe sa text zobrazí aj na Vašej stránke.


Anketa

Modul anketa umožňuje vytváranie jednoduchých ankiet pre Vašu stránku. Aby hlasovanie bolo ochránené proti viacnásobnému hlasovaniu môžete si vybrať medzi ochranou cez Cookies alebo evidenciou IP adresy, prípadne aj ich kombináciou a to rýchlo a ľahko v administrácii systému MODULUS CMS jednoduchým kliknutím.


RSS čítačka

Tento modul umožňuje na Vašej stránke jednoducho zobrazovať odkazy na obsah iných webov. V administrácii pohodlne nastavíte počet zobrazovaných odkazov ako aj otváranie odkazov do nových okien.


Fotogaléria

Často sa hodí zobrazovať na webstránke aj fotogalériu, MODULUS CMS vám umožňuje kdekoľvek umiestniť náhľady fotiek. V administrácii systému ľahko nastavíte ktorý album sa má zobrazovať, koľko fotiek sa má zobraziť prípadne či v náhodnom poradí aj s preklikom na celú galériu.


Vizitka užívateľa

Tento modul vie zobraziť na webe informácie z Vašeho profilu v systéme MODULUS CMS. Tento modul sa hodí ak chcete v obsahu zanechať informácie na svoju osobu prípadne iného užívateľa systému. Ktoré údaje sa majú zobraziť si užívateľ vie nastaviť sám.


Statické menu

MODULUS CMS umožňuje viac spôsobov zobrazenia štruktúry webu, jednou možnosťou je statické menu. Užívateľ si jednoducho vyberie ktorú vetvu chce zobraziť a tá sa na webe zobrazí akoštruktúrovaná časť odkazov. Silná stránka je to, že užívateľ môže na ľubovoľných miestach zobrazovať ľubovoľné vetvy a menu na stránke.


Rozbaľovacie menu

V prípadoch kedy máte zložitejšiu štruktúru webu sa hodí rozbaľovacie menu. MODULUS CMS je inteligentný systém a jediné čo užívateľ musí urobiť je zvoliť si ktoré menu chce zobraziť ako rozbaľovacie, potom presunie toto menu na príslušné miesto ťahom myši. Menu už potom automaticky vie podľa svojho umiestneni ako sa má rozbaľovať, ak ho umiestnite do ľavého stĺpca tak bude vertikálne a zase ak do hornej časti webu tak sa zmení na horizontálne.


Stromové menu

V prípade, že chceme zobraziť štruktúru webu ako stromové menu tak tento modul je presne to pravé. Obsahuje aj dodatočné nastavenia ako napríklad či aktuálna vetva má ostať rozbalená alebo aj či si má menu pamätať ako bolo rozbalené.


HTML kód

Aby sme Vás neobmedzovali tak v MODULUS CMS môžete pomocou modulu HTML kód zobrazovať na ľubovoľných miestach webu kusy HTML kódu alebo Javascriptu. Vhodné ak chcete napríklad zobrazovať na stránke napríklad reklamné bannery iných stránok.


Slideshow

Ďalší spôsob ako zobraziť fotografie a obrázky z Vašich albumov. Jednoducho si vyberiete ktorýalbum, typ efektu a čas prechodu medzi fotkami a tento modul sa už sám postará a peknú slideshow.


Novinky

Okrem archívu aktualít viete vďaka modulu novinky zobraziť v ľubovoľnej časti webu aktuality. Či to budú len odkazy s preklikom na archív alebo kompletné aktuality s textami a náhľadmi je už len na Vás. Všetko ľahko nastavíte v systéme.


Tlač stránky

Tento modul nemá žiadne nastavenia, stačí ho len umietniť do obsahu a na stránke sa zobrazí odkaz ktorý umožňuje spustiť vytlačenie stránky. Jednoduché a pohodlné.


Sociálne a bookmarkovacie služby

Tento modul nemá tiež žiadne nastavenia, postará sa o to, že tam kde ho umiestnite na webe zobrazí odkazy na odoslanie aktuálnej stránky do sociálnych a bookmarkovacích služieb ako Google Bookmarks, Delicous atď...


Vyhľadávanie

Tento modul zobrazí vyhľadávacie políčko vďaka ktorému viete vyhľadávať obsah na stránke.

Popis modulov systému MODULUS CMS